Základný princíp
Základný princíp
čítaj viac
História
História
čítaj viac
Referencie
Referencie
čítaj viac

Prípady klasickej homeopatie

 

 

František Cvacho, Dolná Lehota

 

Po viac ako jednom roku úspešnej liečby u p. Stančíka môžem povedať, že homeopatii veľmi dobre rozumie, je to dobrý homeopat o čom nasvedčuje aj moje postupné sa zlepšovanie zdravotného stavu. Preto sa mu chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať za doterajšiu liečbu a aj za to, že ma prijal. Pre človeka je zdravie to najcennejšie čo má. Lebo keď ho stráca, či vekom alebo chorobami, tak sa snaží si ho viacej vážiť. Zhruba po 60-tke sa mi začalo zdravie kaziť a začal som navštevovať lekárov, ktorí ma posielali po rôznych vyšetreniach. Samozrejme nezistili príčinu mojej choroby a tak ma radšej poslali ešte aj na psychiatrickú ambulanciu, že si zrejme vymýšľam, čo som aj absolvoval s výsledkom, že prečo ma lekári sem poslali, keď som bol v poriadku. Môj zdravotný stav sa zhoršoval, vnútorné bolesti, schudol som pri mojej výške 182 cm na 67 kg, t. j o 20 kg, krvný tlak mi skákal. Keďže lekári nepomohli, tak som hľadal inú liečbu. Skúsil som biorezonanciu, ale tá neliečila príčinu mojej choroby, tak som sa dopočul o homeopatii z televízie. Začal som sa viacej o homeopatiu zaujímať a vyskúšal som aj homeopatickú liečbu s ktorou som nebol spokojný. Preto som hľadal dobrého homeopata. Dopočul som sa o p. Stančíkovi a telefonicky som sa uňho objednal. Úspešná spolupráca s ním mi prináša radosť a mienim ďalej pokračovať v liečbe až do môjho úplného vyliečenia.

 

( František Cvacho, +421907809108, f.cvacho@zmail.sk )

 

Michal Krupa, Veľký Krtíš

 

Od detstva som trpel astmou a silnými alergiami. Keďže som chodil k alergologičke, boli mi podávané lieky, ktoré mi alergiu tlmili, ale nikdy nevyliečili. Lieky mali veľa vedľajších účinkov, postupne som k alergologičke prestal chodit a lieky som vysadil. V krajných prípadoch keď som sa dusil, som musel použiť sprej. Pred vyše rokom som mal možnosť vyskúšať homeopatickú liečbu p.Stančíka, ktorá spočívala v pravidelných návštevách a podávaní bielych guličiek. Spočiatku nastávali rôzne výkyvy, až nakoniec sa podarilo astmy aj alergie zbaviť a taktiež ďalších zdravotných problémov ( zlý spánok, krvácanie ďasien). V liečbe pokračujeme naďalej.

 

( Michal Krupa, +421907760891, Krupa.michal85@gmail.com )

 

Peter Gajdoš a Ascension Villalba Bautista

 

Homeopata  Štefana som spoznal zo Slobodného vysielača, ktorý normálne počúvam doma v Španielsku. Volal som mu a na moje veľké prekvapenie súhlasil s návštevou u mňa v Španielsku. Mal som už skúsenosti s pár španielskymi ´´homeopatmi´´ - doktormi  a výsledok po pár rokoch ich liečenia nebol žiadny.

Štefan prišiel ku mne a vysvetlil nám, že po podaní správneho lieku môže prísť zhoršenie a tak aj bolo. Po nejakom čase prišlo zlepšenie a náš stav sa ani po ďalších dávkach lieku nezhoršil na stav, ktorý bol pred liečbou, naopak moje problémy s pečeňou sa veľmi zlepšili a hlavne jem všetko, čo mi chuti a čo mi tí homeopati – doktori zakázali – syr, chlieb, mliečne výrobky, pomaranče a sladkosti. Štefan mi nezakázal nič, len mi odporučil nejesť mäso z etických dôvodov. Pred liečbou som jedával mäso aj 2x denne, po podaní lieku som dokonca nejedol mäso aj 2 týždne a vôbec mi nechýbalo. V liečbe pokračujeme ja aj moja španielska priateľka, ktorá sa tiež cíti oveľa lepšie.


( Peter a Azun av-pg@hotmail.com )

 

Marta Hutková, Piešťany

 

K pánovi Stančíkovi som prišla ako zlomený a uplakaný človek. On sa ma ochotne ujal, hoci nič dopredu nesľuboval. Mala som infekty močových ciest, bronchitídu, alergiu na stromový peľ a vertigo. Toto všetko mi spôsobovalo aj ďalšie traumy. Po prvej dávke homeopatika som cítila bolesti, ktoré prechádzali postupne celým telom - hlava, hrudník, močové cesty. Po druhej dávke som sa asi 10 dní cítila veľmi dobre a nabitá pozitívnou energiou. Potom ma začala bolieť noha a pod prstom sa zjavila hrčka. Mne zostalo zle a volala som pánovi Stančíkovi. On ma upokojil a povedal, že to patrí k liečbe. Pokračujem ďalej a verím, že po tretej dávke sa môj stav ešte viac zlepší. Brala som na začiatku liečby asi osem chem. liekov, po mesiaci som dávku znížila na štyri. Verím, že naša spolupráca s pánom Stančíkom bude úspešne pokračovať ďalej až do úplného vyliečenia.

 

(Mária Hutková, tel.: 0911 180 362)

 

Peter Pešta, Michalovce

 

Rád by som podporil, ale hlavne vyzdvihol prácu p. Stančíka. Je ochotný kedykoľvek pomôcť, podporiť, vypočuť a poradiť. Nie som odborník na homeopatiu, ale možem takto verejne prehlásiť, že vďaka jeho profesionálnemu prístupu som sa vyliečil z duševných a fyzických problémov. Homeopatia naozaj pomáha, ale cesta liečby nie je vôbec ľahká. Zhoršenia na začiatku su naozaj ťažké, ale postupne slabnú až nakoniec úplne vymiznú. Rovnako sa lieči aj moja rodina, manželka a synovia, 5 a 2 roky, a výsledky sú úžasne. Ešte raz vďaka p. Stančík, že robíte homeopatiu práve takým svojským - klasickým spôsobom.
(Peter Pešta, tel.: 0905 905 948)

 

Táňa, Veľký Krtíš

 

Veľa rokov som mala nepríjemné stavy, ktoré boli spôsobené pravdepodobne predchádzajúcim ochorením štítnej žľazy. Stavy sa opakovali každý deň s úplne malými prestávkami 8 rokov. Nedostatok energie, slabá výkonnosť, neustále tŕpnutie tváre, celého tela, búšenie srdca. Zhoršenie sa objavovalo hlavne v noci, po každej aj najmenšej fyzickej a tiež psychickej záťaži. Po mnohých pokusoch na rôznych vyšetreniach som navštívíla homeopata, pána Stančíka. Po rozhovore s ním som už tretí krát užila homeopatický liek. Hneď po prvom užití lieku sa môj stav začal meniť. Po každom podaní sa stav najprv mierne zhorší, začnú sa objavovať mnohé neduhy, ktorými človek trpel v minulosti, no všetko prebieha miernejšie a hlavne to netreba potláčať žiadnymi alopatickými "liečivami". Po každom zhoršení však príde úľava, ktorú som už roky nepociťovala. Liečba je iste dlhodobejšia, treba s tým počítať. Nemá však žiadne vedľajšie účinky a čo je najdôležitejšie, homeopatický liek pomaly odstrarňuje z človeka psychické neduhy, ktoré tiež z časti chorobu spôsobili. Týmto sa chcem poďakovať pánovi Stančíkovi a samozrejme v liečbe pokračujem.


( Tel.: 0903547001 )

 

Livikin príbeh


Každý človek si žije svoj život, či už šťastný, alebo s ranami osudu. Každý z nás je iný, každý má to „svoje“, každý sa vysporiada s problémami po svojom. A keď povie telo, či duša dosť, začneme prehodnocovať život. Ako aj ja, vždy som bola zdravá, nemala som nejaké obrovské zdravotné problémy, ale zato ranky života áno, a to si moje asi telo zapamätalo. Do 28 roku bol môj lekársky spis tenký ako Zornička. Určité telesné tažkosti od asi 22 roku života som si nebrala k srdcu a nedávala som im nejakú váhu. Nuž ale znížená činnosť štítnej žľazy a neskôr tetania zneli moje svetské lekárske diagnózy. Ak by som mohla podotknúť, štítna žľaza ma vôbec nejako netrápila, ja som necítila nejaké príznaky a do teraz neviem, ako by mi malo byť, ale zato tetania ma preplieskala niekoľko krát. Slabosť, únava, bolesť, kŕče, infarktové stavy, tras, bytie mimo už až tak, že som prestávala vnímať okolie. Darmo bolo prepchávať sa magnéziom a kalciom. Bolo to čím ďalej, tým horšie. Lekári ma odbíjali, že tetania je nič. A ja som nejako cítila, že sa zo mňa nedobrovoľne stáva chodiaca šialená mŕtvola. O homeopatii som vedela, že dokáže môjmu stavu pomôcť a ja som sa chcela z toho tak strašne dostať a skúsiť všetko. Nejako som sa nemohla a nechcela zmieriť s tým, že nie som v tom stave, ako kedysi a že mi niečo berie silu a rozum. Najskôr som bola u jednej panej, ta mi dala jeden liek, ktorý mi pomohol asi tak na 2 mesiace, potom už nezabral. Skúsila som pani bylinkárku, no nepomohlo, skôr mi to postupne stále prerastalo cez hlavu a zhoršovalo sa. Môj pocit, že každá moja myšlienka je „pošahaná“, ma trápil. Kolega, ktorý sa z tetanie „dostal“ pomocou homeopatie, mi dal číslo na svojho homeopata. Nuž, nepochodila som tu dobre, dostala som naraz 8 rôznych liekov, ktoré som mala brať ráno, na obed a večer s určitým odstupom. Nepomáhalo, tak som mala v rukách zrazu 16 esencii, ale tie som už nevzala, akokoľvek mi už aj bolo, lebo mi bolo jasne, že tadeto cesta nevedie. Hľadala som ďalej, googlila som a zavolala pánovi Stančíkovi. Zobral ma, tuším hneď na druhý alebo ďalší deň. Prvé sedenie trvalo niekoľko hodín. Dostala som liek, jeden, v ten deň a upozornil ma, že toto „moje“ bude na dlhší čas, možno aj na niekoľko rokov. Moje pocity po prvom podaní lieku boli také, že som mala síce pošahané myšlienky, ale bola som taká kľudná. Asi o mesiac som dostala riadnu depresiu a doslova mi šibalo, a ten najhorší stav trval asi hodinku. Potom ako keby uťalo. Teraz po roku, sa veci dostavajú viac menej na fyzickú úroveň, žiadna“ depka“ ma doteraz nepotrápila ja a pozerám sa na svet inými očami. Občas sa ma síce niečo opäť postraší, ale ja môžem s určitosťou a jasným vedomím povedať, že tieto terajšie stavy nie sú tie, čo som mávala. V prípade otázok ma môžete kontaktovať na livinka80@gmail.com

(prípadné „hneďneodpisovanie“ nepokladajte za nevšímavosť , či neochotu, ja som len počítačový nemaniak)

 

Pavla


Ze začátku prosince jsme se potkali se Štefanem na kus řeči, kdy jsem požádala o pomoc s výběrem homeopatického léku. Hned určil lék i pro dceru Anežku , které bylo 10 měsíců. Měla jsem po porodu třetího dítěte 10 měsíců a zůstala jsem s dětmi sama , moje obtíže byli nejenom psychického rázu , ale i tělesné a nadváha 20 kg ,které mi zůstali po porodu. Anežce jsem dala 30 CH Pulsatilu hned, byla po očkování hexavakcínou velice rozmrzelá a zlostná s teplotou, nekomunikující. A po léku bylo ještě hůře začala se čistit, přišla rýma , a dusivý kašel. Trvalo to jen asi 4 dny, ale bylo to náročné . Potom Anežka byla jako sluníčko , začala sama opakovat krátká slova , smála se a i v chození byla jistější a vše se snažila vyzkoušet sama , vylezli nám 3 zuby naráz a začala spát celou noc do 5 do rána. S lékem pro mě přijel Štefan s tím, že mi neřekl co to je a začali jsme 200CH. Po 14 dnech jsem se úplně sesypala, tělo mě přestalo poslouchat s velkými horečkami a rýmou a nemohla jsem mluvit , to byl mazec. Padla jsem s obavami do postele, jak to zvládnu s dětmi a co Anežka a kojení. Když už jsem myslela , že umírám, děti mě nenechali padnout, jen jsem potřebovala projít svým vlastním strachem,najednou se vše poskládalo a fungovalo. I já se začala cítit lépe a do 4 dnů vše také odeznělo. Tělo se vyčistilo a já byla fit s novou energií do dalších věcí, shodila jsem 3 kg a kojím dál a cítím se dobře.

S láskou a úctou děkuji Pavlína
rissnerová@gmail.com

 

Lukáš Minařík


Začátkem roku jsem byl v zoufalé situaci, trpěl jsem opakovanými angínami a léčba probíhala tak, že jsem dostával zvyšující se dávky antibiotik, až k těm nejvyšším, které na mě působili, ale pozvolna klesala jejich účinnost a já jsem se cítil hůř a hůř.

Šťastnou náhodou jsem narazil na pana Stančíka, který se při přátelském rozhovoru, trvajícím cca 2,5 hodiny dotazoval na klíčové okamžiky mé nemoci, moje pocity a stavy jaké jsem zažíval. Na základě těchto údajů mi během 14 dní přivezl první dávku homeopatik.

Po dvou týdnech zhoršení se můj stav začal rapidně zlepšovat. Angíny úplně odezněly, stejně tak rýma a nachlazení. Jsem v lepší kondici, nepociťuji tak únavu a celkově se cítím daleko lépe.

Nesmyslné strachy, které mi jenom zhoršovaly nemoc a docházelo k jejich dalšímu zhoršení v důsledku pobírání chemikálií teď úplně zmizely.

Nyní po půl roce jsme se setkali znovu, dostal jsem další dávku s tím, že bych měl být v pořádku na pár let.

Nyní se na svět dívám optimisticky a už si ani nedovedu představit, jak hrozně jsem na tom před půl rokem byl.

Lukáš Minařík, Svárov
605 06 05 09

 

Zbyněk Dvořáček


Je mi 16 let a začal jsem se homeopaticky léčit, protože jsem měl stále nějaké potíže, které obyčejní lékaři nedokázali zvládnout a tohle mi konečně pomohlo.

Už od svých 3 let jsem stále bral těžké léky jako jsou například antibiotika a antihistaminika, ale stále mi nic nepomáhalo.

Začal jsem se tedy ve svých 15 letech léčit homeopaticky, sepsal jsem se svým homeopatem problémy jaké mám už od svých mladých let a podle toho mi určil co potřebuju za lék, další týden mi přivezl tenhle lék a tak jsem ho vzal, nejprve se mi to zdálo, že mi to nepomáhá, ale asi po 14 dnech jsem pocítil obrovskou úlevu, ale pak asi za 3 měsíce se mi mírně přitížilo, tak jsem zavolal svému homeopatovi a on mi řekl že je to součást léčby a poté mi 4. měsíc od první dávky dovezl další tu sem vzal a asi týden sem se cítil divně, ale nyní už jsem 7. měsíc úplně v pořádku a cítím se jako znovuzrozený.

Zbyněk Dvořáček
Tel. 605 360 607

 

Jiří Dvořáček


Je mi 40 let, a měl jsem velké problémy se svým zdravotním stavem. Už ve svých 35 letech jsem bral pravidelně léky.

Když mi doktoři v 39 letech řekli že už to lepší nebude, tak jsem hledal nějakou jinou alternativu a vyzkoušel jsem homeopatii. Objednal jsem se na pohovor a vysvětlil mu své problémy, on si to všechno zapsal a podle toho mi určil lék.

Po první dávce se můj stav mírně zhoršil a pak se mi hodně ulevilo. Po šesti měsících jsem dostal další dávku svého léku a asi po měsíci přišlo zhoršení a pak po 14 dnech přišla obrovská úleva. V současné době se cítím velmi dobře a neberu žádné léky.

Jiří Dvořáček
736 770 735

 

Pes rodiny Dvořáčkových - Chuck


Můj pes Chuck má 7 let a už od svých 4 let byl stále nehravý, neměl chuť k jídlu a stále zvracel a mýval ekzém. A když už si veterinář nevěděl rady, tak jsem se zeptal svého homeopata jestli by se nemohl podívat i na mého psa, řekl proč ne není problém zkusím to. Tak se na něj podíval a ptal se mě co má za problémy, podle toho mu teda určil nějaký lék a Chuck už po první dávce vypadá líp je to sice zatím jen měsíc ale velmi mu to pomohlo a je z něho úplně jiný pejsek.

Chuck
Telefon nemám, protože byste mi stejně nerozumněli Haf Haf!!

 

Paní Mária


Pani Mária 46 rokov, časté embólie, upadávánie do bezvedomia, trombóza, poškodenie srdca, 12 rokov berie ťažké lieky bez zlepšenia, naopak jej stav sa pomaly, ale iste zhoršuje. Po podaní lieku antimonium muriatikum sa jej stav prechodne zhoršil, ale potom nastala úľava, ktorá umožnila značnú časť liekov vysadiť a teraz po pol roku je jej stav ďaleko lepší, čo ukázali aj lekárske prístroje. Jej brat Ján 52 rokov, vysoký tlak, cíti tlak aj v sebe, nenávidí psov a je v ťažkej životnej situácii. Po podaní lieku Ferrum metalicum sa jeho stav zhoršil, ale teraz je na tom zdravotne lepšie, s priateľkou si zaobstarali psíka, ktorého má veľmi rád. Liečba je v začiatkoch, budeme čakať na ďalší vývin udalostí. Jej dcéra Lenka 20 rokov, veľmi nervózna, strachy, panika, ekzém svrbivý až na zblaznenie cez podávanie najsilnejších kortikoidov a kortikoidných mastí. Stále musí brať prášky na upokojenie, pravdepodobne vznikol drogový návyk. Po podaní lieku Tarantula hispanica obrovské zhoršenie, po tele hnisavé rany, zdurené hrdlo, vysoká horúčka, bolesti obličiek, bolesti srdca, skrátka všetko, čo v minulosti prekonala, ale nebolo vyriešené. V tejto dobe nebrala lieky ani masti, ale zhoršenie bolo výrazné, pretože toho bolo v nej veľa nahromadené. Teraz je na križovatke, je len na nej, po ktorej ceste sa vydá. Jej syn Patrik 12 rokov, strach z tmy, hrôza, panika, poruchy správania, výbušnosť. Po podaní lieku Straminium obrovské zhoršenie a bolesti v čeľustiach. Liečba sa začína, uvidíme ako ďalej. Jej ďalšia dcér Mária 17 rokov, urputné hnisavé zápaly očí, bolesti a opuchy čeľustí, problémy so zubami, na rukách ekzém, svrbiaci až na zbláznenie, senná nádcha, alergie. Predpísaný liek Hippomanes, čaká na podanie lieku.

Mária Z.
Jelšava

 

Žena 42 rokov


Žena 42 rokov, krajné situácie, cíti potrebu túto situáciu riešiť. Infekcie horných dýchacích ciest, mandle, angíny a gynekologické problémy (kvasinky, mykózy, atď). Problémy sú asi 13 rokov, podľa jej pocitov. Odpor k niektorým ľuďom, panika, hrôza, strach. V situáciách, keď sa deje niečo zlé, nedokáže to ovplyvniť. Neznáša slnko, upchatý nos, berie antihistaminiká, klaustrofóbia, strach zo psov, z výšok, úzkosť, pri ktorej sa jej zle dýcha, strach z tečúcej vody. Po podaní lieku stramonium bolesti úst, podnebia, zubov, dutiny, hlavy, uší, nôh, rúk. Tretí deň bolesť brucha, svrbenie na rukách a nohách, štvrtý deň bolesť v ramenách, ôsmy až pätnásty deň pocit silnej migrény. Sny zabúda, ale má dobrý pocit a spánok je taky dobrý a osviežujúci. Bolesti ustúpili, dokonca mohla vysadiť lieky až na jeden a zlepšil sa aj strach z výšok a iné strachy. Časom ustúpili gynekologické problémy, všetko je lepšie, sny príjemné. Ozvala sa za 8 mesiacov, že sa problémy vrátili, lenže som zistil, že mala jedno zhoršenie, ku ktorému ma nezavolala a ktoré bolo dobré prekonať. Bohužiaľ išla k doktorke, ktorá aj hoci vedela, že sa lieči homeopaticky, jej dala opakovane antibiotiká a rôzne injekcie. Niet divu, že sa stav pacientky následne zhoršil. Po podaní lieku som sa po týždni informoval, jej stav sa opäť pekne upravil a cítila sa dobre. Zhoršenie nebolo také dramatické ako prvýkrát a nebolo ani tak dlhé.

 

Dievčatko 13 mesiacov


Dievčatko 13 mesiacov, nádcha, bolesti uší, zelenožltý výtok, strach z tmy, hyperaktivita, kope nohami, v noci sa odkopává. Po návšteve vysoká horúčka, potom sa jej stav upravil. Po podaní lieku Tarentula hispanica sa zlepšil spánok, problémy s ušami, pretrváva nádcha, ale nie vždy.

Žena 32 rokov

Žena 32 rokov, cíti sa stratená, hrozné problémy so žalúdkom, nemôže raňajkovať, obed malý a predsa sa večer cíti plná, strašne nafúknutá, kŕče, v minulosti potraty, záchvaty paniky cíti až v žalúdku, zo strachu potenie. Po lieku stramonium veľká únava, prespala celý deň. Hoci sa cíti vyčerpaná, zdajú sa jej krásne sny. Na druhý deň bolesti hlavy, strašná únava, bolesti obličiek, tretí deň ešte únava, pridali sa bolesti chrbta, krčnej chrbtice a jemná bolesť hlavy, štvrtý deň bolesti chrbta, zíde to do obličiek, iv noci zdanie silnej paniky, piaty deň bolesť prešla do bedrových kĺbov, cíti to až vo stehenných kostiach, špeciálne bolesť, ktorú ešte nezažila, unavená, nervózna. Bolesť v bedrových kĺboch je silná. Potom bolesti začali ustupovať, nával energie, cíti sa dobre, len sa ešte vrátila bolesť čriev, bola nafúknutá. Ako ďalšie pozitívnu zmenu označila udalosti v práci s kolegyňami. Bola veľmi prekvapená svojím postojom a tým, ako jednoducho zvládla celú situáciu. Cíti sa istejšie a sebavedomejšie až je z toho sama prekvapená. Z neskoršej informácie jej matky, pretože ona žije v Taliansku, som sa dozvedel, že je v inom stave, cíti sa dobre a tak šťastnú ju ešte nevidela.

 

Muž 47 rokov


Muž 47 rokov, cukrovka, vysoký tlak, malátnosť, bolesť svalov, veľa sa kontroluje, rozčuľujú ho maličkosti, neznesie odpor, myslia na prácu aj v noci, v dôsledku toho zle spí, klaustrofóbia, strach z tmy. Po lieku Ferrum sa jeho stav zlepšil, deti, ktoré z neho mali strach, mu skákal do náručia, zamestnanci sa divili, ako s pokojom zvláda situácie, ktoré ho predtým rozčuľovali.

 

Žena 32 rokov


Žena 32 rokov, opuchy pod očami, suchý červený ekzém, alergia na kozmetiku, na slnko, astma, bolesti žalúdka, na konci nôh urputné svrbenie, strašné sny o hadoch, návaly paniky, hrôza, úzkosť až kričala, slabosť, hrôza z ľudí - cudzincov, pocit, že spáchala niečo strašné. Po lieku stramonium krátkodobé zhoršenie, potom sa začalo všetko zlepšovať. Alergia na slnko ustúpila aj ekzém v tvári, zvláda zhon, bolesti žalúdka zmizli, svrbenie na nohách nemá, strach a panika lepšie. Po pol roku sme dávku zopakovali, výrazné zhoršenie na všetkých úrovniach, ale po mesiaci je pani absolútne v poriadku a rok sa už neozvala.

 

Muž 32 rokov


Muž 32 rokov, pomalé spermie, astma, časté angíny, časté antibiotiká, bolesti žalúdka, alergia na kyslé, zvieravý pocit na prsiach a na srdci, bolesti lýtok. Po lieku Aurum zhoršenie, potom ústup ťažkostí. Za 3 mesiace sa dávka zopakovala, zlepšenie na všetkých úrovniach. Tretia dávka po roku všetky problémy zmizli, pán je absolútne zdravý, má pocit, že už nepotrebuje ani homeopata. Veľký úspech, dúfajme, že to vydrží čo najdlhšie. Nutné dodať, že pán bral veľké dávky chemických liekov, ktoré vysadil a už dva roky neberie nič.

 

Žena 34 rokov


Žena 34 rokov, astma, na rukách alergický ekzém, alergia na jahody, nepije mlieko, alergia na alkohol, z požitia týchto vecí opúcha, bolí ju hlava, na jahody má veľkú chuť, ale má z nich vyrážky a strašné svrbenie, neurčité strachy a návaly paniky, návaly hnevu, keď zaspáva, myslií na pracovné problémy. Po lieku Natrum muriaticum týždeň hrozné bolesti žalúdka, potom týždeň vyrážka, zmeny nálad, potom sa všetko začalo dostávať do harmónie. Po 14 mesiacoch zhoršenie stavu, aj keď jej stav bol v porovnaní so stavom pred liečbou na skvelej úrovni. Ďalšia dávka všetko uviedla opäť v harmóniu, problémy nemá žiadne, jahody vesele je, astma a alergie zmizli, hoci vysadila veľké dávky chemických liekov. Pani sa vyjadrila, že som bol lacnejší ako doplatky na lieky, až na to, že po nich jej bolo zle a po mojej liečbe sa cíti skvele.

 

Chlapec 4 roky


Chlapec 4 roky, alergie na očiach, plač pred spaním, hrozné strachy, záchvaty paniky, strach z diabla, nemôže sám potme zaspať, strach zo zvierat, zo psov, síce má rád vodu, ale má strach z utopenia, desivé sny hlavne o pavúkoch. Po lieku stramonium zlepšenie alergií, spať ešte sám nechce. Po pol roku sa vrátili predchádzajúce symptómy, opakovaná dávka Stramonia. Už rok nepotreboval ďalšiu dávku.

 

Chlapec 14 rokov


Chlapec 14 rokov, kýchanie, horúčky, bolesti svalov, obličiek, chrbta, alergie na mačky, neznáša pavúky, berie veľké dávky liekov na alergie a astmu. Po lieku stramonium prestal brať chemické lieky a napriek tomu sa jeho stav cez počiatočné zhoršenie zlepšil. Je to už rok a jeho matka sa neozvala. Dúfam, že je Tomáš v poriadku a nie je nútený opäť brať chemické lieky, pretože tie nič neurobili, hoci ich bral šesť rokov. Stačila dávka presného homeopatika. Čo nedokázala medicína za šesť rokov, dokázala homeopatia za týždeň, tj zlepšenie zdravotného stavu a nádeje pre dieťa na plnohodnotný život.

 

Chlapec 16 rokov


Chlapec 16 rokov, ekzém na lakťoch, krku a pod kolenama, berie lieky na alergie a astmu, ekzém urputne svrbí, cíti v sebe neustále napätie cez desaťročné poberania liekov klasickej medicíny, veľa strachov a úzkosťou, strach z tmy, strach z napadnutia. Po lieku stramonium obrovské zhoršenie, nádcha, kašeľ, angína, ale zlepšil sa ekzém a psychická situácia, výčitky svedomia zmizli, pokojný spánok, pekné sny, je ráno oddýchnutý, nie je unavený ako prv, zmizol strach zo samoty. Po troch mesiacoch prudká angína, po odznení príznakov podaná ďalšia dávka lieku. Už osem mesiacov je v poriadku bez problémov, hoci vysadil všetky chemické lieky.

 

Muž 60 rokov


Muž 60 rokov, vysoký tlak, dýchacie problémy, kŕče v nohách, má pocit, že stratil výkon, že s kondíciou ide prudko dole, bolesti bedrových kĺbov, zápal prostaty, horúčky. Po lieku Cuprum počiatočné zhoršenie, obmedzil chemické lieky, zlepšili sa dýchacie problémy, odzneli kŕče z nôh, nie sú bolesti bedier, zlepšila sa kondícia, má celkom radosť zo života. Po pol roku stale zlepšenie bežných problémov, prostata dobrá, zlepšili sa strachy z výšok, bolesti bedier dobré, ale dostavilo sa celkovej zdravotnej zhoršenie, pretože mu doktor vyhrážal infarktom a vnútil mu opäť lieky na tlak. Zopakovaný liek Cuprum, kontrola po troch mesiacoch, pán sa vyjadril, že tak dobre sa nikdy necítil, zdravotný stav sa upravil. Ďalší liek podaný až za štyri mesiace. Hoci je stále dobrý, zvýšili sme potenciu, aby sa jeho zdravotný stav ešte viac upevnil.

 

Muž 20 rokov


Muž 20 rokov, bolesti ramien, ľaveho viac, horšie pri záťaži, prvé ťažkosti pred rokom, to začali praskat´, teraz už bolí stále, praskanie vo všetkých kĺboch, ráno sa ťažko vstáva, potrebuje veľa spánku, bolesti brucha po mastnom, problémy s krížami , má ich stuhnuté a rovnaký pocit stuhnutosti má so všetkými kĺby. Po lieku Natrum muriaticum obrovské zhoršenie, bol nútený si na týždeň ľahnúť. Nebola potreba ani kontrola, keď som ho po pol roku stretol, povedal mi, že je bez problémov. Po ďalšom pol roku mi otec potvrdil, že je stále v pohode a bez bolestí.

 

Muž 38 rokov


Muž 38 rokov, problémy s dýchaním, zanesená ľavá nosná dierka, zvýšené potenie pri záťaži, nádcha, neznáša prievan, na jeseň máva zápal dutín, keď sa upchá nos, rozbolí ľavá polka hlavy sa škrabaním a bolesťou v krku, rôzne strachy - z výšok , útoku, skúšok, napadnutie atď, nespavosť, pocit ťažkých očí, strach z udusenia, hrôza, panika. Po lieku Natrum muriaticum bolesti hlavy, veľké zhoršenie všetkých problémov, ale potom zlepšenie po psychickej aj fyzickej stránke. Po pol roku po opakovanej dávke opäť prudké zhoršenie, teraz je už tri mesiace v pohode, ďalší liek nepotrebuje, uvidíme, čo v budúcnosti.

 

Žena 19 rokov


Žena 19 rokov, začala odpadávať, spočiatku dýchacie problémy, potom minútu nevidí, bolesti za krkom, stratí rovnováhu a musí si sadnúť, zhoršenie v teplej miestnosti, často kričí, pocit, že sa o ňu každý stará, záchvaty hnevu, problémy s učením, strach z tmy, že ju niekto prepadne, strach zo skúšok, strach z hadov a psov, uzatvorená aj pred rodinou. Po podaní lieku Natrum muriaticum veľké počiatočné zhoršenie, potom sa zdravotný stav upravil. Zo slov jej matky sa už žiadne odpadávanie nekonalo.

 

Žena 46 rokov


Žena 46 rokov, problém so štítnou žľazou, nepravidelná menštruácia už osem-deväť rokov, od posledného pôrodu pred šestnástimi rokmi pocit slabosti, vyčerpáva ju starosť o rodinu, ubíja ju zlý vzťah s manželom, sama na rodinu, sama na všetko, manžel s svokrou sú proti nej, je citlivá, berie si to na seba, má pocit, že niečo urobila zle, pocit, že ju majú za nulu, chce odísť, ale kvôli peniazom a deťom zostáva, cíti v sebe tlak a občas vybuchne, keď sa háda , tak jej búši srdce, zle sa dýcha, bolí štítna žľaza, uvedomila si, že je koniec vzťahu, vybuchuje ako papiňák, keď je v ňom veľa tlaku, potom je jej to ľúto, alergia na matku manžela. Po lieku Magnesia muriatica veľké zhoršenie, pocit chrípky, ale potom, podľa jej vyjadrenia, jej bolo tak dobre ako nikdy v živote. Teraz po ôsmich mesiacoch je stále v pohode, dávku sme zopakovať nemuseli.

 

Žena 36 rokov


Žena 36 rokov, akné na brade, na tvári a medzi obočím, alergia na prach a peľ, snaží sa to zlepšiť rôznymi mentálnymi technikami, rada pracuje, trápi ju, čo si o nej druhí myslia, chce byť ideálna, problémy vo vzťahoch, rada športuje, chodila na klavír a spev, tréma pred vystúpením len nepatrná, strach z ľudí, z prepadnutia, mučenia, hmyzu, napadnutie, divné sny - vraždy, horory, strach z výšok, zo psov, pocity viny, ľahko sa rozplače, strach z prechladnutia a choroby, neznáša hluk, pocit zranenia, cíti to veľa na srdci, ťažkosti s dýchaním. Po lieku Palladium sa vyrážky na tvári zlepšili, veľká únava, potom sa koža na krátku dobu zhoršila, objavili sa bolestivé pupienky, zmizli strachy, pocity viny, návaly hnevu. Po pol roku zopakovaná dávka lieku.

 

Žena 52 rokov


Žena 52 rokov, opuchy rúk, vysoký tlak, bolesti hlavy, únava, bolesti chrbta, nafúknutý žalúdok, opuchy očí, nafukovanie brucha, pocit strachu so zlým dýchaním, strach vo výťahu so zlým dýchaním, strach z udusenia, z tmy, v minulosti angíny . Po lieku Lachesis prudké zhoršenie všetkých ťažkostí, potom úľava. Ďalšiu dávku už nepotrebovala.

 

Žena 20 rokov


Žena 20 rokov, ekzém postupujúce z nôh na celé telo, urputne svrbí, musí sa stále škriabať, musí brať lieky na upokojenie, pravdepodobne už na ne má návyk, má pocit, že je v pasci, bojí sa chytenie, zabitia. Po lieku Tarentula hispanica hrozné zhoršenie ekzému a starých problémov, o ktorých sa nezmienila. Srdce, obličky, mandle, všetko reagovalo abnormálne silno a rýchlo. Potom tieto ťažkosti tiež rýchlo ustupovali. Po troch mesiacoch si vypýtala ďalšiu dávku, zas obrovské zhoršenie, dokonca si musela ekzém namazať. Nie je to ideálny stav, mala by si uvedomiť, že nič nie je zadarmo a zamyslieť sa nad tým, že jej nemôže byť dobre, keď z nej vylieza zlo. mám obavy, že silnými masťami vychádzajúcu zlosť z tela čiastočne do tela navrátila. Uvidíme v budúcnosti.

 

Žena 54 rokov


Žena 54 rokov, berie ťažké lieky na žalúdok a na depresiu, bolí ju hlava, žalúdok celý život, vred na dvanástniku, žalúdočná neuróza, veľa strachov (z rakoviny, skúšok, jazdiť autom, o deti, z choroby, výšky, zo psov, búrky, hlboké vody, tmy) pocit ohrozenia, bolesti chrbtice, vracanie, zlé spanie, nočné potenie, opuch čeľustí, padanie vlasov, záchvaty strachov a paniky. Po Stramoniu sa cíti dobre, strachy sa zlepšili, strach z choroby nemá, stres cíti len v rámci normy, vlasy padajú v norme, strach jazdiť autom lepšie, závraty nemá, bolesť chrbtice lepšie, už sa tak moc nebojí tmy, celkové zlepšenie prvýkrát po niekoľkých desiatkach rokov. Po štyroch mesiacoch zopakovaná dávka, čakáme na výsledky.

 

Žena 45 rokov


Žena 45 rokov, zlyhanie obličiek, problémy začali v 25 rokoch po chrípke, tiež močila krv, opuchnuté uzliny, bolesti v krku, z angíny závraty, bolesti na prsiach pred angínou, poležiačky sa dusila, strach z výšok, pocit únavy, vyhorená, bez optimizmu, bolesti nôh, lýtok, bolesti hlavy, každú jar zápal hlasiviek, pocit zahleněného žalúdka. Po lieku Lachesis krátkodobé zhoršenie, v tesech vyskočil cholesterol, tuky, tlak v žalúdku, ale psychicky sa zlepšila. Po mesiaci kontrola, cíti sa lepšie, ďalšia dávka lieku nízkej potencie. Po mesiaci som ju len stretol, vyzerala pekne, cítila sa dobre, na doktorovi si vynútila vysadenie štyroch liekov. Má sa ozvať na ďalšiu kontrolu. Výsledok veľmi uspokojivý.

 

Muž 24 rokov


Muž 24 rokov, často prechladnutý, nádcha, kašeľ, angíny, časté predpisovanie antibiotík, ktorých nezaberajú už ani väčšie dávky, nešťastný z častých chorôb, je z toho dokonca zlostný, podráždený a nahnevaný, strachy o budúcnosť, zamestnanie, z choroby, z výšok , má závraty, neznáša zvuk vŕtačky. Po lieku Ferrum krátkodobé zhoršenie, ale potom sa stav veľmi rýchlo upravil. Nevadí klimatizácia, angíny nemá vôbec, netrpí nachladnutím, nemá ani nádchu, nepociťuje únavu, pocity a výbuchy hnevu zmizli, viac si verí, nie je tak neistý, viac sa mu darí v škole, strach z budúcnosti a o prácu už nemá, zlepšili sa aj ďalšie strachy a nevadí mu už ani zvuk vŕtačky a iné nepríjemné zvuky, po ránu je vyspaný a odpočinutý. Po siedmich mesiacoch sme zopakovali dávku lieku, očakávam ďalšie dlhodobé ak nie trvalé zlepšenie zdravotného stavu z fyzickej, ale aj psychickej stránky.

 

Žena 24 rokov


Žena 24 rokov, kašeľ, nádcha, teploty, točí sa hlava, tik v oku, v autobuse na odpadnutie, bolí ju za krkom, ťažkosti so žlčníkom, závraty na otvorenom priestranstve, dýchacie problémy, pocit, že sa udusí alebo dostane infarkt, strach z cudzincov, tmy, samoty, násilie, divokej zveri, uzavretých priestorov, lietadiel, zrady, pocit prenasledovania, návaly hnevu. Po lieku stramonium obrovské zhoršenie všetkých problémov, niektoré strachy úplne vymizli, tik oka lepšie, závraty lepšie, problémy so srdcom sa dočasne zvýraznili, ale potom veľmi rýchlo ustúpili. Teším sa na budúcu kontrolu.

 

Žena 57 rokov


Žena 57 rokov, astmu, pätnásťkrát zápal pľúc, ťažko sa dýcha, žalúdočné vredy, hnačky, vracanie krvi, slabosť, bezmocnosť, bolesť žalúdka, tlak v spánkoch, pocit napätia v hlave, dolnej končatiny striedavo vypovedajú službu. Po lieku Cocculus krátkodobé zhoršenie, po ktorom nastala úľava. Zvýšili sme potenciu a keď som ju stretol v meste, vyzerala oveľa lepšie, ale s úsmevom naznačila, že "zhoršenie stálo za to". Budem sa tešiť na kontrolu.

 

Pes Amina


Pes Amina, začali problémy s neustálym kašľom, ráno hlien, potom suchý a dávivý kašeľ. Rovnaké problémy má aj jej spolubývajúca fenka Betynka. Na slovo vzatý odborník, pravdepodobne veterinár, im poradil psíkov utratiť. Amina dostala Phosphorus a Betyna liek Pulsatillu. Psíci ani po dvoch rokoch napodiv nepotrebovali aby ich zabili.

 

Žena 42 rokov


Žena 42 rokov, opakované horúčky, trápi ju choroba, život, vzťah, pred dvoma rokmi zomrela matka, po jej smrti zdravotné problémy, nad ľadvinou nedefinovateľný nádor, bradavice na krku a pod hrudníkom. Po lieku Lachesis obrovské zhoršenie, musela si ísť ľahnúť, ale potom veľká úľava, zdravotný stav sa zlepšil, nádor zmizol a ani po štyroch rokoch nepotrebuje ďalšiu liečbu.

 

Žena 47 rokov


Žena 47 rokov, migrény tridsať rokov, ekzém na rukách, na lakti, trvá už štyri roky a vyzerá dosť hrozivo, akoby mala rukavice z rybích šupín, strach z tmy, samoty, o rodinu, z nehody, nešťastia, bolesti, chudoby, klaustrofóbie . Po lieku Argentum nitricum ekzém úplne zmizol, pani spokojná, strachy zmizli a migréna jej už nevadí, takže tiež ustúpila. Je to už pár rokov, ďalšiu liečbu stále nepotrebuje.

 

Žena 46 rokov


Žena 46 rokov, nádcha začína vodou, končí hnisom, klesá až na priedušky, zápaly prínosových dutín na pravej strane, pravý vaječník, myómy, na pravom prsníku cysta, plynatosť až extrémna, strach z nákazy, o deti, z výšok, z pohľadu nadol až záchvaty paniky, klaustrofóbia, neznáša hluk, alergie, obrovská chuť na sladké, stuhnutá pravá strana tela, hlavne ramenného kĺbu (veľká bolesť), veľká tréma až búšenie srdca. Po lieku Lycopodium sa zdravotný stav natoľko zlepšil, že pani po roku zabudla s akými ťažkosťami za mnou prišla. Ale objavili sa nové symptómy, bol predpísaný liek stramonium a pani sa ozvala aj so synom po roku a pol a pribrala do liečenia i nevestu. Darí sa im všetkým dobre.

 

Muž 20 rokov


Muž 20 rokov, neustála angína, bolesti v krku, únava, ospalosť, hnev, zlosť, potom je mu to ľúto, cíti sa zraniteľný, má strach z úrazu a choroby, rád jazdí autom, strach z násilia a úderu, bolí ho bedrový kĺb , ťažkosti s ľavým semenníka, nádcha v zime, opuch mandlí, diery na mandliach. Po lieku Gelsemium sa jeho stav zlepšil po miernom opakovanom zhoršení. Podľa jeho vyjadrenia z ťažkostí zostalo asi dvadsať percent. Po dvoch rokoch liek Mercurius, napred zhoršenie, potom úprava zdravotného stavu. Po roku a pol opakovaná dávka Mercurio, stav je stále uspokojivý.

 

Žena 48 rokov


Žena 48 rokov, mala opakovanú operáciu maternice, bolesti hlavy, závraty, stuhnutá šija, bolesť obličiek, praskajú jej kĺby, bolesť stehien, nízky tlak, liečiteľské schopnosti, strach z opilcov, lietadiel, záchvaty paniky a hrôzy. Po lieku Aconitum obrovské zhoršenie, bolesti brucha, vracanie, vyrážky, bolesti obličiek, chrbta, závraty, bolesti starých zranenia. Po odznení sa jej stav upokojil a už niekoľko rokov je úplne v poriadku.

 

Chlapec 13 mesiacov


Chlapec 13 mesiacov, hyperaktivita, málo spí, od lásky až hryzie, každého si chce ohmatať, ale privinie sa len na chvíľku, potom musí preč, ekzém na nohách, ktorý sa lepší v lete na slnku a svrbí len keď je vyzlečený, kričí zo spania, má strach z tmy, hnačka, stolica žltohnedá, búcha hlavou do steny, neznesie byť zakrytý, dokáže byť spupný, neznesie objatie, je piesok a hlinu. Po lieku Stramomium sa veľmi upokojil, ekzém sa zhoršil, potom zlepšil, ale pretrváva nepokojný spánok, odkopávánie, kričanie zo sna. Po zhodnotení ďalších možností predpísaná Tarantula hispanica a podľa vyjadrenia jeho matky dostal liek a bol pokoj. Je to štyri roky, párkrát som ich stretol v meste, chlapec vyzerá veselý a zdravý, čo potvrdila aj jeho matka.

 

Chlapec 6 rokov


Chlapec 6 rokov, alergia na peľ, na psov, astma, rýchly rast, kašeľ, horúčky od narodenia, kožné alergie, silné svrbenie, bolo potlačené, čím sa jeho zdravotný stav rapídne zhoršoval, nemôže jahody, po potlačení ekzému nádcha a veľká únava, hyperaktivita, nechce mlieko, má rád ľadovú vodu. Po lieku Veratrum album veselý, zdravotne lepšie, citlivejší, ale upchatý nos, veľké množstvo výtoku, v škole počúva, začal piť mlieko, nie je už agresívny, skôr mu agresivita vadí na druhých, v škole dobrý a poslušný, doma aktívny, ale ničenie vecí , ktoré mal v minulosti v obľube, prestalo, objavil sa silný kašeľ, časté močenie, silné výtoky. Myslím, že je to dobre, ide to z neho von. Postupne mu rodičia vysadili všetky lieky, ktoré mu nerobili dobre, tzn. všetky. Po pár opakovaní dávky lieku sa jeho stav natoľko zlepšil, že chlapec je už tri roky v poriadku a nepotrebuje žiadnu liečbu.

 

Chlapec 4 roky


Chlapec 4 roky, opakované zápaly pľúc, jeden rok kašlal, pri nádychu pískavý zvuk, inak poslušný, keď je nútený urobiť niečo, čo mu nie je po vôli, rozplače sa, strach z masiek, tvrdohlavý, láskyplný, niekedy klame a trvá na svojom, túžba po masle, zvracia z jazdy autom, strach z výšok, klaustrofóbie, vadí mu prudké slnko, má studené ruky, vyrážka po jahodách, alergia na uštipnutie komárom, vadí dusno, v noci sa odkopává. Po lieku Pulsatilla jeden týždeň zhoršenie, zápal ucha a oka, rodičia dali antibiotiká, ale presvedčili sa, že mu to len uškodilo, pretože to bola liečivá reakcia. Zopakoval sa liek vo vyššej potenciu dvakrát po pol roku, teraz už je chlapec niekoľko rokov bez problémov a neberie žiadne lieky, dokonca ani homeopatické.

 

Žena 19 rokov


Žena 19 rokov, alergia na peľ, bolestivé zápaly močového mechúra, zvýšené potenie z nepatrného pohybu, strach zo samoty, z vystúpenia na verejnosti, hĺbky, pavúkov, chrobákov, hmyzu, tmy, duchov, cudzích ľudí, závraty vo výškach, potenie z trémy , desí ju pohľad na hviezdy, klaustrofóbia, v detstve zápaly priedušiek, dvakrát zápal pľúc. Po lieku Pulsatilla jeden týždeň zhoršenie, bolesti žalúdka na vracanie, únava, potom zlepšenie močového mechúra, psychického stavu, močová trubica dočasne bolela, ale nálada je dobrá. Vzala jednu dávku pred štyrmi rokmi, žije v Anglicku, s jej matkou som v kontakte, vraj je docela v poriadku a vyjadrila sa, že nikdy jej nebolo tak dobre ako po lieku.

 

Muž 36 rokov


Muž 36 rokov, rozčuľuje ho, že musí brať lieky na vysoký krvný tlak a srdcovú arytmiu, inak mierny, poddajný, nerozhodný, strach z nového, rád staré stereotypy, pracuje pre firmu, má strach sa osamostatniť, keď vybočí zo stereotypu, je vo stresu, je citlivý, empatický, jasnovidný, snaží sa byť presný, často liečený antibiotikami, na vojne problém s prostatou, často močí, z úzkosti koktá, svrbivý ekzém na rukách, tréma s pocitom ohrozenia, napätie, stres, strach zo skúšok, smrti . Po lieku Natrum muriaticum sa začal cítiť lepšie, začal cvičiť, držať diétu, nevidel duchov, ekzém sa zlepšil, ale stále to nebolo ono. Po opätovnom posúdení nasadený liek Baryta Carbonica, po jednom mesiaci silná reakcia, sny, halucinácie, zhoršenie ekzému, kašľa bolesti v krku, potom sa stav upravil. Po pol roku sa dávka zopakovala, pán je v poriadku, tri roky nič neberie. Občas sa stretneme, vyzerá dobre, v pohode, žiadne lieky už nepotrebuje.

 

Dievča 11 rokov


Dievča 11 rokov, hyperaktívne, citlivá, v škole nervózna z učenia, rozptyľuje ju okolie, potom nestíha, myslí na hru (počítače, televízia), je spoločenská, ale zranitel´ná, nevydrží sedieť, musí sa hýbať, deti ju napádajú, má chuť im to vracať, prudký hnev, cíti sa ohrozená, nemôže byť sama, klaustrofóbia, hrôza z tečúcej vody, strach z tmy, na druhú stranu nadmerná odvaha, prudký hnev, násilie bez ohľadu na následky. Po lieku stramonium sa veľmi upokojila, môže spať sama, jej stav sa celkovo upravil. V škole síce ďalej neprospieva, ale je nádej, že sa aj toto zlepší. Mamička sa vyjadrila, že ju zdravotný stav dcérky nezaujíma, ona len chcela, aby mala v škole dobré známky. Je to jeden z mála prípadov, z ktorých som bol veľmi smutný.

 

Žena 21 rokov


Žena 21 rokov, ekzém, veľké škvrny, trvá už osemnásť rokov, malé fliačiky po celých nohách, urputné svrbenie, škriabe do krvi hlavne v noci, od malička hrôza z Ploštíc, pavúky nevadia, neznáša krik, dokonca aj zvýšenie hlasu, má rada hady , rada by sa odsťahovala a žila sama, má rada samotu a pomalú, smutnú hudbu, klaustrofóbia, nočné mory, strach z výšok, je ľakavá, od malička chodí po doktoroch, ale nepociťuje žiadne zlepšenie, dokonca niekoľko rokov vyhľadáva rôznych liečiteľov, ale ekzém sa nelepší, má strach z tmy, počuje duchov, s ktorými komunikuje, veľká tréma. Po lieku Natrum muriaticum bolesti hlavy, ktoré potom odzneli, po mesiaci sa zhoršil ekzém, ale z tváre zmizol, nočné mory ustali, celkovo sa zmenila, je veselá, veľa sa smeje. Vyjadrila sa, že je síce iná, ale teraz je svoja, našla cestu k sebe, vzťahy s rodinou sa zlepšili, tma už nevadí, na koži sa objavili pľuzgieriky naplnené vodou, čo bolo kedysi dávno v detstve. Za pár mesiacov opakovaná dávka, pretože mala zápal močového mechúra, ktorý by sám pominul, ale navštívila doktora, ktorý sa, podľa jej slov, správal hrubo a rôznym vyhrocovaním ju nútil brať antibiotiká, takže nasledoval zhoršený stav. Po zopakovaní lieku prudké bolesti brucha, ekzém sa po prudkom zhoršení stratil, mladá žena pôsobila veľmi elegantne na rozdiel od obdobia pred liečbou. Odsťahovala sa do Prahy, dúfam, že sa jej bude dariť dobre a keď sa problémy objavia znovu, dá mi vedieť alebo si nájde iného homeopata, ktorý jej určite pomôže.

 

Chlapec 13 mesiacov


Chlapec 13 mesiacov, ekzém na pravej strane krku, v poslednej dobe sa rozšíril na celú tvár a je horší v zime, v noci sa budí, studené ruky iv teple, nohy sa veľa potia, tiež hlava, vonku jedol hlinu a trávu, zvýšený cukor , nedostatok železa. Po podaní lieku Calcarea sulphurica sa na dva dni ekzém zhoršil, potom ustúpil, občas sa ešte zhorší, ale nálada aj zdravie chlapca sa celkovo zlepšilo, krvné testy lepšie, chudokrvnosť aj hladina cukru sa ustálili, stačila jediná dávka. Po roku som matku s chlapcom stretol v meste, chlapec bol na nepoznanie, po ekzéme ani stopy a žiaril šťastím.

 

Dievča 4 roky


Dievča 4 roky, strach zo psov, cudzích ľudí, miluje mačky, zápaly uší, hnisavé angíny, zelený povlak na jazyku, striedavo ľavá a pravá mandle zväčšená, zimomravé, chladné ruky a nohy, plačlivá, poriadkumilovná, bolí ju pravá noha v lýtkovej časti . Po dávke lieku Pulsatilla obrovské horúčky, mamička to psychicky vydržala, horúčky riešila zábalom, po niekoľkých dňoch horúčky ustúpili, dievčatko tri roky nemala zápal ucha ani hnisavú angínu. K mojej nevôli, keď sa občas zvýšila teplota, jej babička ju nútila jesť antibiotiká, čo je nezmysel a mám obavy, že sa jej stav časom opäť zhorší.