Základný princíp
Základný princíp
čítaj viac
História
História
čítaj viac
Referencie
Referencie
čítaj viac

Základný princíp homeopatie


Zo svojho okolia, z ordinácií, z nemocníc, rôznych predajní a lekární sme zvyknutí, že nám predpíšu alebo predajú niečo na niečo. Napríklad antibiotiká na angínu, sirup na kašeľ, niečo na horúčku atď. Tento postup je zo začiatku veľmi efektívny, ale bohužiaľ zlepšenie nemá dlhodobé trvanie, naopak náš zdravotný stav sa zhoršuje. Z dlhoročnej praxe viem, že niekedy je zhoršenie veľmi výrazné a aj z mladých ľudí sa stávajú ťažko chorí pacienti. Jednoducho povedané, z málo vážnych krátkodobých chorôb ako je angína, chrípka, nachladnutie a pod., vznikajú vážné dlhodobé chronické choroby, o ktorých medicína tvrdí, že sú nevyliečiteľné.

Homeopatia ide opačným smerom. Lieči človeka ako celok, ako individualitu. Po podaní správneho lieku zdravotné problémy, postupne jeden po druhom alebo aj viac odrazu, odoznievajú. Zaujímavé, že sa tak deje keď sa podá jeden presný liek. Tento liek účinkuje aj niekoľko rokov, len je nutné občas urobiť kontrolu, keď účinok lieku oslabuje alebo sa vyskytnú nové problémy. Tento liek častokrát uzdravuje stopercentne väčšinu problémov ako zdravotných tak i sociálnych, osobných, pracovných a pod. Ak nie je orgán alebo jeho časť nenávratne zničená, je možné správnym liekom a trpezlivou spoluprácou pacienta vyliečiť akúkoĺvek chorobu.

Základný princíp je: jeden liek pre jedného tvora v jednu dobu. A čuduj sa svete, tento sposob prináša tie najlepšie a jedinečné výsledky.